Emin Mangalbaşı
29 Ocak 2015 Perşembe
Anasayfa > Siyaset > Ahmet Kartalkanat'a Veto

Ahmet Kartalkanat'a Veto

27.07.2013 22:38:31 12 14 16 18 yazdır
CHP Genel Merkezi kamuoyunda yasadışı böbrek nakli olarak bilinen davanın önemli sanığı olan Ahmet Kartalkanat'ın belediye başkan aday adayı olma istemini veto etti.
Ahmet Kartalkanat'a Veto

CHP Genel Merkezi aday belirleme yöntemi olarak üye bazında eğilim yoklamalarıyla, anketlerle, örgütün ve halkın onayladığı ve desteklediği adayları belirleyeceğiz açıklamasına ragmen Ahmet Kartalkanat adaylık için istifa etmemesi genel merkezin kartalkanatı aday olarak istememesi yorumuna yolaçtı.

2004 Yerel seçimlerinde CHP Eyüp Belediye Başkan adayı olan ve Ahmet Genç'e karşı büyük bir hezimet yaşıyan Kartalkanat son dönemde sık sık Ankarada CHP Genel Merkezinde adaylık konusunda kulis çalışmaları yaptığı biliniyordu.
Önseçim olursa aday olacağım diyen CHP Eyüp İlçe Başkanı Ahmet Kartalkanat genel merkezin önseçime yeşil ışık yakmasına ragmen aday olmaması genel merkez tarafından yapılan çalışmalarda CHP aday kriterlerine uymadığını gösterdi.
Blindiği gibi kamuoyunda yasadışı böbrek nakli olarak bilinen davanın önemli sanığı olan kartalkanat arkasında davaları ile adaylık sürecine girmişti.
2004 Yılında seçim sürecinden sonra il başkanlığına yolladığı seçim raporu ile gündemi sarsan CHP Eyüp İlçe Başkanı Ahmet Kartalkanat kendi listesinden meclis üyesi olan Ali Galip Mamal'a büyük suçlamalarda bulunmuştu.
Ahmet Kartalkanat ilçe başkanı olarakl göreve geldiği tarihten itibaren CHP Eyüp İlçesinde bir çok tartışmalı kararlar alarak meclis grubuna ve yönetim kurulu üyelerine büyük suçlamalarda bulunması örgütte telafisi imkansız tepkiler yarattması adaylık sürecinde kendisine olumsuz olarak yansıdı.
CHP Genel Merkezi 1999 seçimlerinde DSP'nin seçimi kaybetmesinde ve 2004 yerel seçimlerinde yaşanan hezimetin suçlusu olaralk değerlendiği Kartalkanat'ın devam eden yasadışı böbrek nakli davasınında partiye zarar vereceğini düşündüğünden kartalkanat'ın adaylığını başl amadan bitirdi.
CHP Genel Merkezi yaklaşan yerel seçimelere güçlü adaylar ve güçlü örgüt yapısıile seçimlere girime istemi seçim sürecinde kartalkanat'ın de görevden alınacağı algısını yaratıyor.CHP Genel Merkezi adayı ve örgütü kucaklayacak başkanlar ile yoluna devam etme eğilimindeEmin Mangalbaşıtüm sayfalar
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri