SİYASET Haber Girişi : 14 Şubat 2021 20:00

Ak Parti Gençlik Kolları’nda Bayrak Değişimi

Ak Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları Başkanı Ömer Seven bayrağı Ömercan Aydın’a devretti.

Ak Parti Eyüpsultan’da ana kademede yapılan kongreyle Muhammet Vanlıoğlu’nun yeni ilçe başkanı olarak seçilmesinin ardından gençlik kollarında da devir teslim gerçekleşti.

 

Parti tüzüğü gereği yaş haddinden dolayı görevi bırakan Ömer Seven bayrağı Ömercan Aydın’a devretti. Geçtiğimiz dönemde gençlik kolları ilçe başkan yardımlığı görevini sürdürmekte olan Ömercan Aydın’ın ataması, Gençlik Kolları İl Başkanı Osman Tomakin’in twitter hesabından duyuruldu.

 

8 Şubat günü yapılan devir teslim töreninde Ömer Seven; “Bu görevi alabilmiş olmaktan çok mutluyum, yaş sınırlamasından dolayı artık ana kademe yönetimde yer alacak olsam da Ömercan kardeşimin görevi başarıyla sürdüreceğine ve devraldığı bayrağı ileriye taşıyacağına dair şüphem yok” dedi.

 

Ömercan Aydın kimdir?

1994 yılında İstanbul’da doğan Ömercan Aydın aslen Makedonya/Gostivar’lı olup lisans eğitimi İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde almıştır. Ak Parti Gençlik Kolları’nda çeşitli birimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı yaptıktan sonra 5 Şubat 2021’de Gençlik Kolları Eyüpsultan İlçe Başkanı olarak atanmıştır. Akademisyenlik yapan Ömercan Aydın, aynı zamanda ailesine ait olan Alibeyköy’deki işletmeyi de yönetmektedir.