28 Mayıs 2015 Perşembe
Anasayfa > Güncel > Av Remzi Aydın Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı

Av Remzi Aydın Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı

03.11.2013 23:47:45 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti İl Genel Meclis Üyeliği görevini sürdüren Av Remzi Aydın Eyüp Belediye Başkan Aday Adaylığı BaşvurusuYaptı.
Av Remzi Aydın Belediye Başkan Aday Adaylığı Başvurusu Yaptı
Sosyal medyada yayınladığı mesaj ile aday adaylığını duyuran Av Remzi Aydın 

"Değerli Arkadaşlar,
1 Kasım 2013 günü Eyüp Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu yaptım.Başkanımız İsmail Kavuncu"nun göreve devam etmemesi halinde hizmete talibim.
Eyüp"te doğmuş ve büyümüş, son 5 yılı İl Genel Meclis Üyeliği olmak üzere 10 yıldır Eyüp siyasetine katkı sağlamış bir arkadaşınız olarak yeterli birikime sahip olduğumu düşünüyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.Dualarınızı bekliyorum."mesajı ile destek istediAv Remzi Aydın Kimdir ?

1965 yılında Eyüp'te doğdu. Aslen Giresun'ludur. Eğitimini Eyüp'te tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1991 yılında serbest avukatlığa başladı. 

Öğrencilik yıllarından bu yana çeşitli dernek ve vakıflarda görev yaptı. Amatör olarak futbol, voleybol,tenis ve lisanslı olarak karate sporu yaptı. 2000-2004 arasında Güreş Federasyonu Hukuk Kurulu üyeliğinde bulundu.

İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalı ve İ.Ü. Adli Tıp Enstitüsünde yüksek lisans çalışmalarında bulundu.(1992-1996) MBBB Yerel Yönetimler Akademisi programını (2007), Kadir Has Üniversitesi SHAUM Spor Hukuku Sertifika Programlarını bitirdi.(2009)

Türk Edebiyatı,Güreşimiz,Demokrasi ve Hukuk,İstanbul Barosu,Yerel Siyaset dergileri ile yerel Aydınses, sporvitrini.com gazetesinde çeşitli konularda makale, deneme ve inceleme yazıları yayımlandı /yayımlanıyor.

Hayat Vakfı ve Yeryüzü Doktorları Derneği üyeliği, Yalın Enstitü Derneği kurucu üyeliği, Geleneksel Sporlar Vakfı Denetim ve Yönetim Kurulu üyeliği, Güreş Federasyonu Hukuk Kurulu Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Ticaret,taşınmaz, icra ve ceza hukuku dallarında hukuk danışmanlığı yanında kendine ait hukuk bürosunu yönetmekte olup ayrıca Sağlık Hukuku, Spor Hukuku ve Uzlaşmacılık meslek içi uzmanlık sertifikalarına sahiptir.

2006 İl kongresinde İstanbul Parti İçi Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeliğine 2007 yılında da Kurul Başkanlığına seçildi.2009 yılına kadar bu görevini yürüttü.

Son mahalli seçimlerde Eyüp Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

2009 Yerel seçimlerinde Eyüp İl Genel Meclisi Üyesi, 2010 nisan ayında da İl Encümen ve İl Özel İdaresi Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi. Halen bu görevlerini yürütmektedir.

Gezi ve inceleme amaçlı olarak, Bulgaristan, Azerbaycan, Yunanistan, S.Arabistan,İran ve Fransa 'ya seyahatler yapmıştır.

Orta düzeyde ingilizce ve arapça bilmekte olup evli ve iki çocuk
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri