SPOR Haber Girişi : 12 Kasım 2019 10:50

BİR FİDAN DA FENERBAHÇELİLERDEN

Eyüpsultan Fenerbahçeliler Derneği Milli Ağaçlandırma Gününde, Pirinççi Mahallesinde fidan diktik.

Eyüpsultan Fenerbahçeliler Derneği 11 milyon fidan dikme projesi kapsamında kulübün ekim alanına fidan dikerek projeye destek verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun çevreye duyarlılığına katkı sağlamak ve yangınlardan zarar gören alanların yeniden ağaçlandırılması adına hayata geçirdiği "Geleceğe Nefes" sosyal sorumluluk projesine Fenerbahçe Spor Kulübü de destek verdi.

1907 Fenerbahçe ve Eyüpssultan Derneği yöneticileri ve üyeleri, Fenerbahçe Koleji öğretmenleri ve öğrencileri, sivil toplum örgütleri ile vatandaşlar fidan ekimi gerçekleştirdi.

 Türkiye'de 2023 noktada 11 milyon fidanın dikilmesinin hedeflendiği proje kapsamında 14 milyona yakın fidan toprakla buluştu.

'Türkiye çapında bu projeye destek veriyoruz ve geleceğe nefes oluyoruz'

'Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yankı yaratama alanlarını ve farkındalık güçlerini bilerek sosyal sorumluluk projelerine destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Simla Türker Bayazıt, "Bir spor kulübü olarak da ülkemizin geleceğe adına atılan adımlarda biz de var olmak istiyoruz, var olmaktan da mutluluk duyuyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bu projesi açıklandığı zaman nasıl bu projeye dahil olabiliriz, nasıl destek verebiliriz diye onlarla irtibata geçtik. Bu bağlamda 81 ilde aynı anda 11 Kasım'da saat 11.11'de 11 milyon fidanın dikilmesi ve sahiplenilmesi projesine biz de tüm derneklerimizle Türkiye çapında destek veriyoruz. Bugün de Eyüp ve 1907 Fenerbahçe Derneklerimizle, 9 branşımızın altyapı sporcuları yani gençlerimizle beraber ülkemizi daha yeşil, daha yaşanabilir, daha güzel bir yarın yaratmak için dikim alanındayız. Fidan sahiplendik. Çok kalabalık. Katılım muazzam. Harika bir şey. Ülkemizin geleceği için biz de gelecek nesillere nefes oluyoruz. Fenerbahçe Kolejimiz de burada. Tüm paydaşlarımızla beraber Türkiye çapında bu projeye destek veriyoruz ve geleceğe nefes oluyoruz" dedi.

Eyüpsultan Fenerbahçeliler Derneği fidan dikim alanına İstanbul valisi Sayın Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Belediye Başkanı  Deniz Köken, başkan yardımcısı Cevdet Yıldız, ilçe milli eğitim müdürü Murat Öğütçü, kaymakamlık yazı işleri müdürümü Ünal Şimşek ve vakıf müdürü İhsan Baydere ziyarette bulunarak destek verdiler.