30 Mayıs 2015 Cumartesi
Anasayfa > Güncel > CHP EYÜP ADAYI HÜSEYİN SELAMİ ÇELEBİOĞLU OLDU

CHP EYÜP ADAYI HÜSEYİN SELAMİ ÇELEBİOĞLU OLDU

16.01.2014 13:37:43 12 14 16 18 yazdır
CHP MYK toplantısından çıkan Eyüp adayı Hüseyin Selami Çelebioğlu oldu.
CHP EYÜP ADAYI HÜSEYİN SELAMİ ÇELEBİOĞLU OLDU
Adaylık kararı parti meclisinden onaylandıktan sonra resmiyet kazanacak CHP MYK toplantısından çıkan diğer adaylar ise:

Bayrampaşa Bahri Sipahi, Tuzla Cemil Ekşi, Şenyurt Gürbüz Çapan, Fatih,Sabri Erbakan, Kağıthane Serdar Kurşun oldu.

HÜSEYİN SELAMİ ÇELEBİOĞLU:

Aslen Kastamonu İnebolu'lu olan Hüseyin Selami ÇELEBİOĞLU 01.10.1967 yılında Istanbul'da dünyaya gelmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan ÇELEBİOĞLU , iyi derecede İngilizce bilmektedir. 1988 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü bitiren Çelebioğlu , 1996 yılında İTÜ'de Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde ve 1999 yılında ise MARMARA ÜNİVERSİTESİ İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Selami ÇELEBİOĞLU , eğitimi sırasında da stajını yaptığı TRT'de 1989 yılında çalışmaya başlamış , Temmuz 1992 tarihine kadar görev yaptığı Kurumda, sırasıyla Ölçü Bakım Mühendisi , Yapım ve Yayınlarda Teknik Sorumlu olarak çalışmış ve kabullerle ilgili Teknik komitelerde görev almıştır. Çelebioğlu 1992 yılında TRT'den ayrılarak INTERSTAR Televizyonunda çalışmaya başlamış ve burada Ölçü-Bakım Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

1993 yılında bu defa ATV televizyonuna transfer olan Çelebioğlu , 1994 yılına kadar İşletme ve Bakım Müdürü olarak çalışmıştır. Medya sektöründe yaşadığı bu teknik ve yöneticilik deneyimlerinden sonra Hüseyin Selami Çelebioğlu, mevcut bilgi birikimini ticaret hayatında değerlendirme kararı almış ve 1994 yılında, bir arkadaşı ile birlikte , büyük ortağı olduğu BROADcast MÜHENDİSLİK ve Prodüksiyon San. Ve Tic. Ltd. Şti'ni kurmuştur.

Şirketin tüm mali ve idari yönetimini Genel Müdür sıfatıyla yürüten Çelebioğlu , zaman içinde firmasını , bir çok yurtiçi ve yurtdışı tedarikçi ile anlaşmalar yaparak halen tüm ulusal ve bir çok yerel televizyon kanalına malzeme ve mühendislik hizmeti veren bir firma haline getirmeyi başarmıştır. Özellikle , Kanal D ve Digitürk televizyonlarının HD yayın altyapısının kurulması, DHA naklen yayın araçlarının bütünüyle kurulumu, Türksat'ın Sayısal Yayın Kablo Tv ( TELEDÜNYA ) 'deki şifreleme sisteminin kurulumu ve TRT'ye malzeme ve sistem temini ile sektörde önemli bir servis sağlayıcısı olan firma , aynı zamanda mevcut naklen yayın aracı ve diğer çekim-yayın ekipmanı ile sektöre kiralama hizmeti de sunmaktadır. Hüseyin Selami Çelebioğlu 2000 yılında Tivoli Turizm ile tanıştığı turizm sektöründe , mevcut hizmetler yanında öncü ve yenilikçi hizmet ve ürünlerin geliştirilmesini hedeflemiştir.

Büyüyen turizm yatırımları , hali hazırda Merlin Travel Group altında 2'si IATA üyesi olan 3 adet seyahat acentasına ulaşmıştır. Aynı zamanda THY acentalığı da bulunan turizm grubu ile ; kurumsal ve bireysel müşterilere bilet, tur, fuar organizasyonları , sağlık ve inanç turizmi ve diğer turizm hizmetlerini sunmaktadır.

Çelebioğlu'nun teknolojiye ve teknik gelişmelere olan yakın ilgisi turizm alanında da kendisini göstermiş ve grup bünyesindeki Global Access firması ile ; yerel, bölgesel ve uluslararası platformlarda, turizm endüstrisi ürünlerini, internet üzerinden pazarlayarak on-line hizmetler açısından da önemli bir aktör haline gelmiştir. Global Access`in hedefi, merkezi rezervasyon sisteminde, dünya seyahat endüstrisindeki konaklama, rent a car, uçak, tren gibi tüm ürünleri, `online çatı` altında toplamak ve ardından, teknolojinin getirdiği olanaklardan turizm endüstrisindeki ilgili herkesin yararlanmasını sağlamaktır.

Halen(www.anten.com , www.bookinglobe.com, www.gaturkey.com,www.kursunluhan.com,
www.majakturizm.com, Error! Hyperlink reference not valid.) internet adreslerinden her türlü turizm hizmetine ulaşmak ve on-line işlem yapmak mümkündür. Hüseyin Selami Çelebioğlu , bir Kastamonu'lu olarak hep memleketine hizmet etme isteği içinde olmuş ve 2004 yılında bu arzusuna ulaşmak için bir imkan elde etmiştir. Kastamonu Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden ihale yoluyla kiralanan eski bir hanın aslına uygun olarak restore edilmesi işi alınmıştır.

Bu amaçla SED OTEL'in İşletmecisi Sn. Kemal ÇİÇEK ile birlikte Karadeniz Otelcilik Ltd. Şti. kurulmuş ve uzun yıllar atıl ve bakımsız kalan hanı aslına sadık kalınmak kaydı ile restore edilmiştir. Çelebioğlu ve Çiçek'in büyük gayret ve fedakarlıkları sonucunda restorasyonu tamamlanan han , Kastamonu'nun merkezinde ve en gözde, en güzel turistik oteli olarak 23 Ağustos 2008 Kurşunlu Han Otel olarak hizmete açılmış ve Kastamonu ve Türk Turizminin hizmetine girmiştir.

Çelebioğlu, Kastamonu'ya yapmak istediği hizmet ve yatırımlar kapsamında , sahibi bulunduğu TİVOLİ TURİZM'in Kastamonu Şubesi açarak devam etmiştir. Bunlarla yetinmeyen Çelebioğlu , son olarak, doğa ve kültür merkezi olan Kastamonu'ya daha çok turistin gelmesi için 2.5 milyon dolara mal olması beklenen 'Kurşunluhan Eko-Turizm Çiftliği'ni de , Kastamonu Havaalanı'nın hizmete açılması koşuluyla gündemine almıştır.

Mesleki ve Sosyal Olarak Hüseyin Selami ÇELEBİOĞLU

DEİK Üyesi, İngiltere Türkiye İş konseyi üyesi
Malta-ve Hollanda - Türkiye iş konseyleri üyesi
İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunlar Derneği Yönetim kurulu üyesi
İTO(İstanbul Ticaret Odası)- Meslek komitesi Üyesi
Seyahat acentaları ve yolcu taşımacılığı hizmeti yapan firmaların oluşturduğu 23. Meslek grubunun Komite Üyeliği
DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu)- 2007'den beri üye olunan yapı içinde Türk-İngiliz İş konseyi, Türkiye-Malta İş Konseyi, Türkiye ? Hollanda İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyelikleri ile Sağlık İş Konseyi Üyeliği
TÜRSAB- 6 yıl süreyle görev yapılan Meslek örgütünde, Türkiye turizm sektörünün yaklaşık %80'ini temsil eden Boğaziçi Bölgesinde Yürütme Kurulu üyeliği(Sekreter, Sayman, 2. Başkan gibi değişik pozisyonlar) ile Tüketici şikayetleri, meslek mensupları arasındaki uyuşmazlıklar, ve turizm tesisleriyle ilgili anlaşmazlıkların incelenip TÜRSAB olarak verilecek kararı oluşturarak yönetim kuruluna sunan TOAR(Tüketici-Otel-Acenta-Rehber) Komitesi üyeliği
ASTA(Amerikan Seyahat Acentalar Birliği) Türkiye Departmanı Yönetim Kurulu Üyeliği
SKAL İnternational Üyeliği : Turizm Profesyonellerinin üye olduğu uluslar arası organizasyonda Üyelik
T.C. İstanbul valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri