• yeşil vadi, iç
SİYASET Haber Girişi : 23 Ekim 2021 14:24

CHP’Lİ RUMELİLER BULUŞTU

Eyüpsultan CHP üyesi Rumeli kökenli siyasetçiler Ondo Dürüm Restaurant ’da düzenlenen yemekte bir araya geldi.

CHP Eyüpsultan İlçesi’nde siyaset yapan Rumeli kökenli CHP üyeleri Ondo Dürüm Restaurant’da akşam yemeğinde buluşarak siyasette birlikte hareket etme kararı aldılar.

 

 

Toplantıya Eyüpsultan ilçesinin farklı mahallelerinde siyaset yapan CHP üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasından sonra katılımcılar söz alarak düşüncelerini açıkladılar.

 

 

Genel olarak;

Rumelili adını kullanarak aday adayı olan siyasetçilerin kendileri ile organik bağı olmadığını dile getiren konuşmacılar bundan sonra birlikte hareket ederek her alanda parti emekçisi Rumelili siyasetçilerin desteklenmesi gerektiğini ifade ettiler.

 

 

Rumelicilik adına genel merkez düzeyinde Rumeli siyaseti yapanlar ile bir bağımız olmadığını belirten konuşmacılar sivil toplum kuruluşlarının seçim dönemlerinde CHP’de aday belirlemede etkin olduklarının bunun, CHP’de siyaset yapan Rumelileri rahatsız ettiğini dile getirdiler.

 

 

Atatürk’ün izinden yürüyen parti emekçisi Rumeliler CHP’de daha aktif olarak yer almasının önemine değinen konuşmacılar, CHP’ni iktidara taşımak Rumelilerin ortak hedefi olduğunu, Eyüpsultan’da oluşacak olan Rumelililer Platformu’nun çatısı altında ortak hareket etmenin CHP’ni yerelde ve genelde iktidara taşıma konusunda önemli olduğunu belirttiler