SİYASET Haber Girişi : 17 Kasım 2023 15:50

Deva’lı Kadınlar Yerel Seçimlerde Aday Olmak İstiyorlar

Deva Partisi İstanbul Kadın Çalışmaları Başkanlığı Yerel Seçim hazırlıkları için bir araya geldi

Deva Partisi İstanbul Kadın Çalışmaları Başkanlığı, Deva Genel Merkez Kadın Çalışmaları Koordinatörü Bahar Kayserilioğlu, İstanbul İl Başkanı Ali Hakan Ağaoğlu, İl Kadın Çalışmaları Başkanı Nalan Ilgın öncülüğünde Deva Partisi kadınlarıyla bir araya geldi. Toplantının ana başlığı ise “YERELDE KADINA YER VAR “ YEREL Seçimlerde  daha çok  kadın belediye başkanı , belediye meclis üyesi  olmasını parti sonuna kadar destekliyor.

 

Deva Partisi İstanbul Kadın Çalışmaları başkanlığı, bir araya geldiği İlçe kadın çalışmaları başkanları, ekipleri ve tüm Deva kadınlarıyla önemli bir toplantı düzenledi. Toplantının ana gündem maddesi, yaklaşan yerel seçimlerde kadın adayların desteklenmesi ve güçlendirilmesi oldu.

 

Toplantıda Deva Partisi yerel seçim sürecinde kadın adaylara yönelik özel destek ve pozitif ayrımcılık uygulanacağının altı çizildi. Yüksek katılımın görüldüğü kadın buluşmasında, adaylık başvuru sürecinden itibaren kadınlara sunulacak pozitif ayrımcılığın detayları verildi. Deva kadınları, siyasette daha fazla yer alarak toplumun çeşitli dinamiklerini temsil etme konusunda kararlılık sergiledi.

 

Deva Partisi İstanbul Kadın Çalışmaları Başkanı Nalan Ilgın, toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Kadınların siyasette etkin bir rol oynaması, toplumsal kalkınmada ve adaletin sağlanmasında kilit bir öneme sahiptir. Bu nedenle, yerel seçimlerde kadın adaylarımıza destek vererek, onların güçlenmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

 

Deva Partisi Genel Başkanlık Kadın Çalışmaları Koordinatörü Bahar Kayserilioğlu, kadınların siyasette daha etkin bir şekilde yer alması için attığı adımla toplumda çeşitliliği ve eşitliği desteklemeye devam edeceğini belirtti.