GENEL Haber Girişi : 08 Nisan 2021 08:48

DİKKAT! MECİDİYEKÖY METRO İSTASYONU KAPATILDI

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nda yapılan onarım çalışması nedeniyle Mecidiyeköy istasyonu geçici olarak kapatıldı.

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy istasyonu, hat bakım onarım çalışmaları nedeniyle geçici bir süre işletmeye kapatıldı.

Bu süre içerisinde seferlerin Mahmutbey-Nurtepe arasında normal tarife ile kesintisiz, Nurtepe-Çağlayan arasında ise 13 dakika aralıklarla mekik işletme şeklinde yapılacağı duyuruldu.

Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada yolcuların aşağıda belirtilen alternatifler ile Mecidiyeköy bölgesine erişimi sağlanacağı belirtildi:

Mecidiyeköy Yönünden Mahmutbey Yönüne Ulaşım:

Mecidiyeköy metro istasyonu 4 numaralı çıkıştan (Cevahir çıkışı) hareket eden ücretsiz İETT ring otobüsleri ile M7 Nurtepe istasyonuna ulaşabilir ve bu istasyondan M7 hattına aktarma yapabilirsiniz.

Mahmutbey Yönünden Mecidiyeköy Yönüne Ulaşım:

M7 Nurtepe istasyonu 3 numaralı çıkıştan hareket eden ücretsiz İETT ring otobüsleri ile Mecidiyeköy'e ulaşabilirsiniz.

Mahmutbey Yönünden Kağıthane ve Çağlayan'a Ulaşım:

M7 Nurtepe istasyonunda inerek diğer perondan hareket eden mekik metro seferlerimiz ile M7 Kağıthane ve Çağlayan istasyonlarına ulaşabilirsiniz.

Kağıthane ve Çağlayan Bölgesinden Mahmutbey Yönüne Ulaşım:

M7 Kağıthane ve Çağlayan metro istasyonlarından 13 dakika aralıklarla hizmet veren mekik metro seferlerimiz ile gidebileceğiniz M7 Nurtepe istasyonunda inerek diğer perondan hareket eden M7 Mahmutbey-Nurtepe seferlerimiz ile Mahmutbey yönüne seyahat edebilirsiniz.

Metrobüs'e Ulaşım:

M7 Nurtepe istasyonunda inerek diğer perondan hareket eden mekik metro seferlerimiz ile M7 Çağlayan istasyonunda inerek, buradan kısa bir yürüyüş ile (~500 m.) metrobüs Çağlayan durağına ulaşabilirsiniz.

 

M7 Kağıthane istasyonundan 13 dakika aralıklarla hizmet veren mekik metro seferlerimizi kullanıp M7 Çağlayan istasyonunda inerek, buradan kısa bir yürüyüş ile (~500 m.) metrobüs Çağlayan durağına ulaşabilirsiniz.

M7 Nurtepe istasyonu 3 numaralı çıkıştan hareket eden ücretsiz İETT ring otobüsleri ile Mecidiyeköy'e geçerek, buradan kısa bir yürüyüş ile (~500 m.) metrobüs Mecidiyeköy durağına ulaşabilirsiniz.