LAMEKAN1
24 Mayıs 2018, Perşembe

SİLAHTARAĞA'DA 4,2 MİLYON TL'ye SATILIK ARSA

SİLAHTARAĞA'DA  4,2 MİLYON TL'ye  SATILIK ARSA

İstanbul Eyüp Silahtarağa'da yer alan 593 metrekare alana sahip arsa İstanbul Anadolu 10. İcra Dairesi tarafından satışa sunuluyor. Arsanın satış bedeli 4 milyon 250 bin TL olarak belirtiliyor.

özellikleri ; İstanbul İl, Eyüp ilçesi, Silahtarağa Mahallesi, Karadeniz Caddesinde, tapunun 740 ada 11 parsel numarasında kayıtlı ve Karadeniz Caddesinden 49 dış kapı numarası alan 593,00 m2 miktarlı kayden: arsa mahallen kargir binanın tamamı niteliğindedir,

Karadeniz Caddesine paralel cephesi 27 mt, parsel arka cephesi 36 mt, yola dik ortalama derinliği 35 mt civarında olan ve tapu kaydında tamamı 593,00 m2 alana sahip arsa olarak kayıtlı taşınmaz üzerinde, 49 dış kapı numaralı dış cephesi BTB kaplı, asansörlü Bodrum kat+zemin kat+6 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, ikiz nizamda, 2,sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan bina mevcut olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu bina zeminde 490 m2 civarında alana sahip, normal katlarında ön ve arka cephede çıkma teşkil edilmiş durumda, normal katları 530 m2 civarında alanlı bodrum kat, zemin kat, 1., 2., 3., 4., 5., normal katlarında içerisinde mutfak, WC, idari bölüm olan atölye 6. Normal katta ise içerisinde mutfak, WC, idari bölüm olan atölye ile iki oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo-WC balkon mahallerinden ibaret 95 m2 alanlı giriş kapısı çelik olan bir daire bulunmaktadır. Bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatları ikmal edilmiş durumda, zemin kat doğramaları kepenkli, 1. Kat doğramaları demir korkulukla, pencereleri PVC doğramalı ana giriş kapısı demir kapıdır.

Tamamı 593.00 m2 alana sahip arsa üzerinde yer alan mevcut binanın kapalı alanları itibariyle toplam inşaat alanı 4160 m2 civarında olup, taşınmaz bulunduğu semt ve mevki itibariyle tamamı teşekkül etmiş, belediye ve altyapı hizmetlerinden istifade edecek konumda, civarın talep gören iskana elverişli ticaret ve konut sahasında yer almaktadır, imar Durumu ; Eyüp Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23.07.2016 tarih, 18112 sayılıimar durum belgesine göre; “Eyüp ilçesi, Silahtarağa Mahallesi, 740 ada, 11 parsel sayılı taşınmaz; 19.03.2005 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Alibeyköy Uygulama İmar Planında “T3” ile işaretli Max.Takş:Q.65,6 kat yapılanmalı Ticaret+Konui Alanında kalmaktadır” denilmiştir.

 

1. Satış Günü: 19/06/2017 günü 14:10 -14:20 arası

2. Satış Günü  20/07/2017 günü 14:10 -14:20 arası

Kıymeti: 4.250.000,00 TL 

KDV Oranı:

Satış yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

 

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırmı

tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uvap.aov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin P sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin P sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 'si oranında pey akçesini İstanbul lO.icra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR1*4Q001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan FOS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanun’un 1. maddesine göre "döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müte-selsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3870 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/03/2017

fiİK m. 1261

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan örnek 64’e karşılık gelmektedir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

silahtarağa arsa

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Yandex.Metrica