25 Mayıs 2015 Pazartesi
Anasayfa > Güncel > Eyüp Çocuk Yuvasında Şiddet Büyüyor.

Eyüp Çocuk Yuvasında Şiddet Büyüyor.

22.08.2013 13:56:16 12 14 16 18 yazdır
Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu'nda şiddet olaylaylarına tanık eden iki kişi ile görüntülü ropertaj yaptı
Eyüp Çocuk Yuvasında Şiddet Büyüyor.
Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu'nda yaşanan şiddet yüzünden yuvadan kaçan çocukların yaptığı açıklamalar insanların yüreklerini burktu. Bu açıklamaları izleyen ve Eyüp Çocuk Esirgeme Kurumu'nda şiddet olaylaylarına tanık eden iki kişi Sözcü TV'ye yaptıkları açıklamalarda çocukların anlattıklarından daha fazlasının yaşandığını söyledi. Ve kurumda yaşananlarla ilgili çarpıcı görüntülü açıklamalarda bulundular.


Açıklamalarda" Çocuklar daha öncede şiddete uğradı. Kollarını arkadan bükmek, yere yatırmak sureti ile şiddet olayı sürekli yapılıyor.Müdür beyin talimatı ile yapılıyor. Derneğin parası ile özel yemekeler yapılıyor. Çocuklara iyi davranılımıyor.Bu olayların üzeri her zaman kapanıyor.Bir sonuç elde edilmedi. Bunlarda kapanacak.Dayak ve yolsuzluk var.Dernek müdüre hizmet ediyor.Çocuklar uzaklaştırılıyor. Dayakla susturuluyor.Daha önceki müdür Süleyman Eybaşı çocukların haçlıklarını toplayayarak yurt dışında kurban kesti.Bununda üzeri kapandı.İki sefer soruşturma geçirdi.Sürekli çocukların ellerinden paralar toplanıyordu.İşten çıkarılma ile tehdit ediliyduk.
Şikayet ettiğimizde dışlanıyorduk.Suçlanıyorduk.iftira atılıyordu.Burada çocuklara dini eğitim veriliyor.Çocuklara şiddet uygulayanlar tarafından dini eğitim veriliyor.Ben dini eğitim almaya karşı değilim. Eğer devlet dini eğitim vermek istiyorsa daha profosyonel eğitimcilerle vermeli ve eğitimciler çocuklara şiddet uygulamamalı.Soruşturma devam ediyor.Daha öncede o müfettiş geldi ama hiç bir şey çıkmadı.Aynı müfetiş yine geldi soruşturma devam ediyor. Bakan buraya el atmalı. Sadece buraya değil tüm yuvalara bakılmalı. Maddi anlamda bir çok şey yapılıyor ama maneviyat yok.Ailelerde şiddetten haberdar ama hiç kimse bir şey söyliyemiyor.Aileler bi şekilde susturuluyor.Birde engelli çocuklar var. Onlarada şiddet uygulanıyor.Ağladığında soruyorsun. O hoca dövdü diyor.Kurum içinde bilenler susuyor.Maaşllarını alıyorlar seslerini çıkarmıyorlar.
Tecavüz, taciz olsa arkalarını dönüp gidecekler" Görüntülü açıklamalar bu şekilde sürüp gidiyor.

Görüntülü Haber Linki:

http://video.sozcu.com.tr/2013/video/haber/cocuk-esirgeme-kurumundaki-skandal-buyuyor.html
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri