KÜLTÜR SANAT Haber Girişi : 28 Mart 2023 08:30

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Eyüpsultan Belediyesi’nin Zal Mahmut Paşa Külliyesi’nin önünde açtığı kitap fuarı kitapseverlerin buluşma noktası haline geldi.

Eyüpsultan Belediyesi'nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Zal Mahmut Paşa Külliyesi önünde açtığı Kitap Fuarı, kitapseverlerin buluşma noktası haline geldi. Olumsuz hava şartları da göz önünde bulundurularak kapalı bir alanın oluşturulduğu kitap fuarında 60'ın üzerinde seçkin yayınevinin standı bulunuyor.

 

Ramazan ayı boyunca tüm gün açık olan kitap fuarına sadece Eyüpsultanlılar değil İstanbul'un farklı ilçelerinden gelen birçok okuyucu da yoğun ilgi gösteriyor. Ramazan'ın güzelliklerini Eyüpsultan'da yaşamak isteyen vatandaşlar, Eyüpsultan Belediyesi'nin düzenlediği birbirinden özel etkinliklere katılırlarken, Kitap Fuarını da gezmeyi ihmal etmiyor.


Fuar, Türk edebiyatından dünya klasiklerine, romanlardan şiir kitaplarına kadar yüzlerce kitabı öğrencilerle buluşturuyor, çocukların farklı alanlarda kitapları incelemeleri için bir fırsat sunuyor.

 

Özellikle haftasonları dolup taşan Kitap Fuarını, çocuklarıyla birlikte gezen kitapseverler "Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Tüm kitapseverler mutlaka bu fuarı gezip görmeli. İftarımızı Eyüpsultan'da açtıktan sonra etkinlikleri katılıp, kitap fuarını geziyoruz. Her yerde kitap kokusu var. Bu sene kapalı bir mekanda fuarın düzenlenmesi de çok iyi olmuş; soğuk havalarda da rahat rahat gezebiliyoruz" diyorlar.