ASAYİŞ Haber Girişi : 06 Haziran 2022 08:12

EYÜPSULTAN’DA CİNAYET İŞLEDİ

 Eyüpsultan’da iddiaya göre kız arkadaşıyla sokak ortasında yüksek sesli bir tartışma yaşayan Çayan Akan (21) kendilerini uyarak mahalle sakinlerinde 64 yaşındaki Recep Sevnçhan’ı kalbinden vurarak öldürdü.

Olaydan sonra yasadışı yollarla yurtdışına kaçmak istediği öne sürülen Çayan Akan polis ekiplerince Edirne'de yakalandı.

Eyüpsultan Karadolap mahallesinde geçtiğimiz Nisan ayında meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşandı. Çayan Akan ve onun kız arkadaşı mahallede bir tartışma yaşıyorlardı. Bu tartışma alevlenince bir birlerine yüksek sesle bağırmaya başladılar.

Bu sırada mahalle sakinlerinden emekli Recep Sevinçhan ve yanındakiler çifti uyararak daha düşük sesle konuşmalarını ve gürültü yapmamalarını söyledi.

Yapılan bu uyarıya öfkelenen Çayan Akan ile Recep Sevinçhan arasında tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşürken, Çayan Akan, silahını çıkartarak Recep Sevinçhan'a ateş etti.

Kalbinden vurulan Recep Sevinçhan, kanlar içinde yere yığıldı. Şüpheli olay yerinden kaçtı.

 

BİR AY SONRA YURTDIŞINA KAÇMAK ÜZEREYKEN YAKALANDI

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri kalbinden yaralanan 64 yaşındaki Recep Sevinçhan'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri kaçan şüpheliyi yakalamak için ise geniş çaplı bir çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda şüpheli Akan'ın yurtdışına kaçabileceği değerlendirildi. 24 Mayıs günü Edirne sınırında görev yapan güvenlik güçleri, Çayan Akan'ı yasa dışı yollardan Yunanistan'a kaçmak isterken sınırda yakaladı. Burada adliyeye çıkarılan Akan tutuklanarak cezaevine gönderildi.