ASAYİŞ Haber Girişi : 11 Şubat 2021 13:11

Eyüpsultan'da sokaktan geçerken başından vurulan genç öldü

Eyüpsultan'da ablasıyla market alışverişinden döndüğü sırada yolda kavga edenlerden bir kişinin silahından çıkan kurşunla başından yaralanan Muhammet Yelekçi, hayatını kaybetti.

Eyüpsultan'da yaşanan olayda, geçtiğimiz cuma günü ablasıyla market alışverişinden dönen 20 yaşındaki Muhammet Yelekçi, yolda kavga eden grup tarafından sıkılan kurşun nedeniyle başından yaralandı.

5 GÜN SONRA VEFAT ETTİ

Yere yığılan Yelekçi, 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yoğun bakıma genç, 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Olaya ilişkin bir kişinin tutuklandığı öğrenildi.

"KARDEŞİM İÇİN ADALET İSTİYORUM"

Kardeşinin yanında vurulduğunu ve her şeyin saniyeler içinde gerçekleştiğini söyleyen abla Mürüvvet Demirbaş, "Cuma günü market alışverişi için çıkmıştık. Alışverişi yaptık marketten çıkar çıkmaz bir kalabalık gördük. Kısıtlama kalabalığı sandım başta. O sırada birinin silahı çıkardığını gördüm.  'Muhammet silah var' demeye kalmadan kardeşimi yerde görmem bir oldu. 17 yaşındaki bir çocuk eline silah almasını biliyorsa eğer hapiste de yatacak. Benim 20 yaşındaki kardeşim gitti. Bunun hesabını kim verecek.  Bizim canımız yandı, onun da canı yansın. Devlet büyüklerine sesleniyorum. Kardeşim için adalet istiyorum." dedi.

Baba Sabahattin Yelekçi ise "Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. Cumhurbaşkanlığına, İçişleri Bakanlığına ve Adalet Bakanlığına sesleniyorum. Ayrıca 5 suç kaydı bulunan kişiyi savcı nasıl serbest bırakıyor. Bunun açıklamasını istiyorum." ifadelerini kullandı.