SAĞLIK Düzenleme Tarihi : 20 Ekim 2020 09:09 Haber Girişi : 20 Ekim 2020 09:20

EYÜPSULTAN DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Eyüpsultan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Karaman koronovirüs testi pozitif çıktı.

Koronovirüs ile mücadelede sağlık çalışanlarıda büyük risk altında bunu son örneği Eyüpsultan Devlet Hastanesinde gerçekleşti başhekim Hasan Karaman koronovirüs testi pozitif çıktı.

 

Eyüpsultan Devlet Hastanesi yeniden pandemi hastanesi olmasıyla birlikte koronovirüslü hastaların artması ile beraber başhekim de koronavirüs oldu.

 

Başhekim Hasan Karaman şuan evinde karantinada ve sağlık durum iyi olduğu belirtildi.

 

Op.Dr. Hasan KARAMAN Kimdir ?

1957 Trabzon doğumlu olup ilk ve orta öğrenimini Ayancık ve Samsun’da tamamladı. 1980 yılında İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bir sene İstanbul Vakıf Gureba Hastanesi’nde çalıştıktan sonra uzmanlık eğitimini 1981-1985 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde tamamlayarak Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı oldu. 

 

Kaynak: Eyüpsultan Haber


İstanbul GATA Haydarpaşa Hastanesi’nde ifa ettiği askerlik görevinden sonra sırasıyla sekiz sene Erzincan SSK Hastanesi, on sene Ankara Ulus SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalıştı. 


2004 yılında Ankara SSK Sağlık İşleri Müdürü olarak başladığı yöneticilik hayatına daha sonra 2005-2007 İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde   Başhekim Yardımcısı olarak devam etti. 2007 yılından itibaren Eyüp Devlet Hastanesi’nde Başhekim, 2012 yılından itibaren de Hastane Yöneticisi- Başhekim olarak görev yapan Uz. Dr. Hasan KARAMAN Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi alanında yüksek lisans sahibi olup evli ve iki çocuk babasıdır