GENEL Haber Girişi : 18 Mayıs 2019 17:46

SAİM DİKEN’DEN 19 MAYIS MESAJI

Amasya Dernekler Federasyonu Başkanı Saim Diken 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Amasya Dernekler Federasyon Başkanı Saim Diken, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş meşalesinin yakıldığı tarihin 100. yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

19 Mayıs tarihi, Türk Milletine vurulmak istenen esaret zincirinin kırılması amacıyla milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal güçlerine karşı şahlanışı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk adımıdır.

Mustafa Kemal Atatürk bugünü gençliğe armağan ederek gençlere Cumhuriyeti ve Cumhuriyet değerlerini koruma görevini vermiştir. Bu görev aynı zamanda gençlere duyulan sonsuz bir güvenin göstergesidir.

Biz de gençlerimize güveniyoruz. Geleceğimiz için, gençlerimiz için öncelikle Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye sahip çıkmak; sorgulayan, eleştiren fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek; onların önlerini açmak ve ülkemizin eğitim kalitesini yükseltmeyi hedeflemek hepimizin önceliği olmalıdır.

 Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bu kutlu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.

Bu düşüncelerle; bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını, tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnet ve şükran duygularımla yâd ediyor 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum."