GENEL Haber Girişi : 23 Aralık 2019 10:33

ŞAMPİYONLAR KEMERBURGAZ KENT ORMANI’NDA BULUŞUYOR

Dünyada kıtalararası koşulan tek maratonu, Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel spor etkinliği olan Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nun ilçe şampiyonları, Kemerburgaz Kent Ormanı’nda buluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul tarafından “İstanbul Senin, Durma Koş” temasıyla 3 Kasım Pazar günü koşulan Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda bu yıl ilk defa ilçe bazlı sıralama sistemi hayata geçirildi. Her sporcunun kendi ilçesinde de derecelendirildiği Maraton’un ardından bu kez ilçe şampiyonları 6.4 km’lik parkurda kıyasıya mücadele edecekler.

22 Aralık, Pazar günü Kemerburgaz Kent Ormanı’nda gerçekleşecek organizasyonda hem maraton hem de 15K sporcuları yarışacak. “Şampiyonların Şampiyonu”nun belirleneceği yarışta, koşucular doğa ile iç içe özel bir koşu parkurunda bir kez daha kendilerini deneyimleme ve ilçelerini temsil etme fırsatı bulacaklar. Şampiyon olan sporcular, bu kez İstanbul’un en hızlısı olmak için yarışacak.

Tüm katılımcılara hatıra madalyası verilecek

42 km kadın ve erkek, 15 km kadın ve erkek, ayrıca 15 km 16-18 yaş aralığının derecelendirileceği koşuda, ilk 3 ‘e kupa verilecek. Tüm katılımcılara da hatıra madalyası ve günün anısına tişört hediye edilecek.

  1. İstanbul Maratonu için kayıtlar devam ediyor

Öte yandan, 8 Kasım 2020 Pazar günü 42 km’lik ve 15 km’lik parkurlarda gerçekleşecek 42. İstanbul Maratonu’nda erken kayıt avantajları devam ediyor. Koşuya katılmak isteyen sporcular 31 Aralık’a kadar 70 TL ödeyerek kayıt yaptırabiliyor. Önümüzdeki yıl ise 1 Ocak – 31 Temmuz tarihleri arasında 85 TL, 1 Ağustos – 31 Ağustos arasında 100 TL, 1 Eylül – 31 Eylül arasında ise 150 TL ödeyerekwww.maraton.istanbulweb adresi üzerinden online kayıt yaptırabilirler.

PROGRAM

Tarih                    : 22 Aralık 2019, Pazar

Yer                       : Kemerburgaz Kent Ormanı

Koşu Startı          : 09.00

Ödül Töreni         : 10.30