GENEL Haber Girişi : 20 Temmuz 2022 10:25

SICAK HAVA DALGASI GELİYOR

Hafta sonu İstanbul'da 35 dereceye yaklaşacak olan sıcaklık değerleri güney kıyılarımızda 40 dereceyi bulacak.

Tahminlere göre yurtta yer yer etkili olan kavurucu sıcaklar yarından itibaren ülke genelinde kendini gösterecek. Meteoroloji’den Akdeniz kıyılarımızdaki şehirlere orman yangını uyarısı gelirken, birçok şehirde hava sıcaklıklarının 5 dereceden fazla artacağı öğrenildi. Sıcak hava dalgası gelecek haftanın ortalarına kadar etkisini sürdürecek. Yurdu etkileyecek olan sıcaklar süresince sadece Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yağış görülecek.

KARADENİZ KIYILARINA YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Sinop, Tokat, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR MARMARA’DA ETKİLİ OLACAK

Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (50-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.