GENEL Düzenleme Tarihi : 06 Ekim 2020 10:47 Haber Girişi : 06 Ekim 2020 10:48

Sıcaklıklar 10 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığının 10 derece düşeceğini ve ülkenin batı kesiminde toz taşınımı beklendiğini duyurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların birkaç gün içinde düşüşe geçeceğini duyurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre yarından itibaren düşmeye başlayacak olan sıcaklıklar cuma günü bazı şehirlerde 10 derece düşüş gösterecek. İstanbul'da bugün 30 derece olan en yüksek hava sıcaklığı cuma günü 20 derece olarak ölçülecek.

 

Yarın yurdun batısından giriş yapacak yağışlı hava dalgası hava sıcaklıklarında hızlı bir düşüşe neden olacak. Perşembe günü İstanbul’da 25 dereceye düşecek sıcaklıklar, cuma günü 20 dereceye kadar inecek. Marmara, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu Bölgesi yağışlardan ve sıcaklık düşüşünden etkilenecek.

 

BUGÜN TOZ TAŞINIMI BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Ülkenin doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Kars, Iğdır, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ülkenin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı görülmesi beklenmekte.

 

HAVA KALİTESİ DÜŞEBİLİR

Ülkemizin batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde düşme gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte.