Lamekan kahvaltı salonu
16 Aralık 2018, Pazar

ÇAĞDAŞ CAN ELMALI BAŞKAN ADAYI

ÇAĞDAŞ CAN ELMALI BAŞKAN ADAYI

Çağdaş Can Elmalı CHP Eyüp Gençlik Kolları adayı olduğunu açıkladı.

Çağdaş Can Elmalı Aralık ayında yapılacak olan CHP Eyüp Gençlik Kolları Başkan Adayı olduğunu açıkladı. Elmalı Pazar günü Saat: 16:30'da ilçe merkezinde adaylık açıklamasını yapacak.

CHP Eyüp Gençlik Kolları Başkan Adayı Çağdaş Can Elmalı yayınladığı açıklamada :

Değerli yoldaşlarım;

1992 İstanbul, Şişli doğumlu olup aslen Sivas, Divriğiliyim. Doğduğum günden bugüne Eyüp, Güzeltepe Mahallesinde ikamet etmekteyim. Eğitim hayatıma Güzeltepe İlköğretim Okulunda başlayıp sırasıyla Rami Atatürk Ortaokulu, Rami Atatürk Lisesinde devam edip  ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo,Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Eğitim hayatım formasyon eğitimi ve yüksek lisans ile devam etmektedir. Toplumsal mücadele içerisinde aktif olarak görev almam lise hayatımla birlikte başladı. O günden bugüne öğrenci oluşumları, kitle örgütleri ve partim içerisinde çeşitli görevler üstlenerek mücadeleye devam ettim, ediyorum. Şu anda Eyüp ilçemizin Gençlik Örgütündeki görevimin yanında Divriği Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesiyim ve orada da çalışmalarıma devam etmekteyim.

İktidara geldikleri dönemde bulundukları vaatlerin 180 derece tersini hayata geçiren AKP, 2010 yılında ‘’evet’’ ve ‘’yetmez ama evet’’ diyenlerin desteğiyle anayasa değişiklik referandumunda istediği sonucu elde etmiş, bu sayede yargıyı ele geçirme ve şekillendirme amacına ulaşmıştır. Bunun sonucunda bugün halka korku ve baskı politikalarıyla dayattıkları dikta rejiminin temeli atılmaya başlamış ve ülkemiz bir bilinmeze sürüklenerek özellikle son 4 yıldır kaotik bir dönem yaşanmasına vesile olmuşlardır. Tüm bu olumsuzlukları ve ülkemizin çözülmesi gereken öncelikli sorunlarını yok sayan iktidar, rejimi değiştirme amacıyla referandum kararı almış 16 Nisan’da referandum gerçekleşmiştir. Öncesi ve sonrasıyla çokça tartışılan, yaşanan şaibelere açıklama ve çözüm getirilememesi ile gayrı-meşru duruma düşen referandum sonucu ile faşizan uygulamalar her geçen gün artış göstermekte ve 2019 seçimleri gelecek açısından dönüm noktası olma özelliğini arttırarak devam ettirmektedir.

Ülkemizde eğitim, sağlık ve ekonomi başta olmak üzere neredeyse tüm alanlarda ciddi sorunlar mevcuttur. Bir kısmı krize dönüşmüş, kalanların ise krize dönüşmek üzere olduğu bu sorunlar yönetilemez, çözülemez bir hale gelmiştir. Yaşanılan bu sorunlar en çok gençleri yıpratmakta ve umutsuzluğa sürüklemektedir. Tüm bu olumsuzluklara, baskıya ve sindirme politikalarına karşı özgür ve aydın yarınları mümkün kılmak adına; umudu örgütlemek, mücadele etmek ve mücadeleyi büyütmek bir mecburiyettir. Biz gençler, bu mecburiyetin farkında olarak ‘’Gezide’’ ve ‘’Hayır’’ sürecinde oluşan birlik beraberliği daha ileriye taşıyacak, örgütlenmemizi doruğa çıkaracak, 2019 iktidar yolunda etkin ve itici bir güç olacağız. 2019’da haramilerin saltanatına son verecek, gerek yerelde gerekse genelde iktidarı getirecek olan kadroların içerisinde mutlaka ama mutlaka aktif, mücadeleci, kararlı, yön veren ve zaferin en önemli mimarlarından olacağız. Bununla beraber toplumsal hafızanın önemini vurgulayarak ön plana çıkarmak gerektiğinin, mevcut iktidar döneminde yaşanan ve mutlak suretle hesabı sorulması gereken şeyler olduğunun da bilincindeyiz. Kararlıyız;

-Cumhuriyete ve değerleri ile Atatürk İlke ve İnkılaplarına saldıranlardan

-Toplumu ırk, dil, din ve yaşam tarzı yönünden ayrıştıranlardan

-Kadın-erkek eşitliğini ortadan kaldırmak isteyenlerden

-Yargıyı kendi sopası haline getiren yasakçı zihniyetten

-Basın özgürlüğüne karşı basına pranga vurmak isteyenlerden

-Biz gençleri güvencesiz ve niteliksiz bir geleceğe mecbur etmek isteyenlerden

-Darbe ürünü YÖK’ten, Üniversiteler başta olmak üzere eğitim kurumlarını üreten ve sorgulayan bir yapıdan çıkaranlardan, bilimsel ve laik eğitime karşı gerici eğitimi getirenlerden,

-Rant uğruna doğayı katledenlerden, yağma ve talanı meslek edinenlerden, kentsel dönüşüm adıyla halkın hakkını gasp edenlerden

hesap sorulacak ortamın yaratılması için, gelecek iktidarı kazanmak için yılmadan mücadele etmeye!

Tüm bu olanların bilinci ve sorumluluğuyla, şuurlu bir birliktelik duygusu, inanmışlığı ve kararlığıyla, tüm genç üyelerimizi bu yola yoldaş olmaya, mücadelemize güç vermeye, geleceğimizi birlikte kazanmaya davet ediyor, CHP Eyüp Gençlik Örgütü Başkanlığına aday olduğumu büyük bir gururla ifade ediyorum.

Çağdaşcan ELMALI

CHP Eyüp Gençlik Kolları Başkan Adayı

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

eyüp çağdaş can elmalı chp gençlik kolları

Haber Yorumları

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Son Dakika Haberleri

Çok Okunan Haberler

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

TAZİYELER