LAMEKAN1
22 Mayıs 2018, Salı

Devlet Bahçeli: 'Ramazan ayı aç ve susuz kalma, ya da diyet yapma ayı değildir'

Devlet Bahçeli: 'Ramazan ayı aç ve susuz kalma, ya da diyet yapma ayı değildir'

MHP'nin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, "Maneviyatımızı sarsan tehditlerle mücadele etmezsek çok sürmez, çöküş mukadder olacaktır. Gaflet ve hezimet yolundan çıkarak tokalaşmaya ihtiyaç vardır. Ramazan ayı aç ve susuz kalma, ya da diyet yapma ayı değildir. Ramazan Kur'an ayı, kardeşlik halkalarını güçlendirme zamanının adıdır" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları;

"Manisalı kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, parti olarak her zaman yanlarında olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Rabbimden, ülkemizi doğal olan ya da olmayan tüm felaketlerden korumasını niyaz ediyorum."

"KUL HAKKI YENİR, YETİM MALINDAN BAHSEDİLİR, FAKAT BUNLAR SÖZDE KALIR"

"Artan eşitsizlikler alarm zili çalmaktadır. İnsan onurunun çiğnenmesi, insani kazanımlarım çürümeye bırakılması, karamsar bekleyişleri tırmandırmaktadır. Gerilimler insanlığı âdeta darboğazlara sürüklemektedir. Sorunlar ağırlaşmakta, içinden çıkılmaz hale gelmektedir. Herkesin göründüğü gibi olmaya veya olduğu gibi görünmeye ihtiyacı vardır. Tutarlı olmak budur. Ahlaklı olmak da bunu gerektirecektir. Maneviyatımızın hisarları delik deşik olmuşsa, kısa ömrümüzde anlaşmazlık ve cepheleşmelere yakamızı kaptırmışsak, mutlaka bir yerlerde vahim bir hata var demektir. Onu bunu çekiştirmekten kimse vazgeçmez, bundan da çekinmez. Kul hakkı denir, yetim malından bahsedilir, fakat bunlar sözde kalır, nitekim refakat ve riayet eden çıkmaz.

"İSLAM ÂLEMİ GECEKONDU MAHALLELERİNE TIKIŞMIŞTIR"

"Geldiğimiz bu aşamada bunları konuşmaktan daha fazlasını yapmalıyız. İmanımızın kutlu ve kuşatıcı buyruğuna daha çok kulak vermeliyiz. İnandığımız gibi yaşamaktan başka seçeneğimizin olmadığını bilmeliyiz. İslam âleminin yeni bir diriliş ruhu ile üzerindeki ölü toprağı atması kaçınılmaz bir zarurettir. Ülkemizin durumu da parlak sayılamayacaktır. İslam âleminin büyük bir kesimi yoksullukla savaşıp, sağlık hizmetleri, temiz su ya da düzenli elektriği bulunmayan gecekondu mahallelerine tıkışmışken, küçük bir kaymak tabaka yeraltı ve yerüstü zenginlikleri sömürmektedir. Ne olmuş da İslam dünyası birbirine düşmüştür? Terörizm ne olmuş da kamp kurmuştur?

"110 MİLYAR DOLARLIK SİLAH ANLAŞMASI HANGİ MANTIĞIN SONUCUDUR?"

"Riyad yönetiminin ABD ile kılıç dansı eşliğinde 110 milyar dolarlık silah anlaşması hangi mantık sonucudur? ABD Başkanı'nın 'benim için rejimler önemlidir' sözünün adresi neresidir? Petrol kuyularından dolar çıktı ama insanlık o kuyulara gömüldü. Yerin altı, yerin üstüne çıkarıldı, yerin üstü de yerin altına sokuldu. En kötüsü de İslam'ı kullanan, yüce dinimizi emellerine alet etmeye kalkan terörün varlığıdır. İslami terörden bahsetmek uydurmadır.

"ORTADOĞU'DA ŞU ANDA ORTAK AKIL YOKTUR"

"Terörizm insanlığın inkârı, ihanet cephesidir. Rahmet ve bereket ayı ramazanda bu gerçekler üzerinde mutlaka düşünülmeli, gerekirse bir özeleştiri yapılmalıdır. Maneviyatımızı sarsan tehditlerle mücadele etmezsek çok sürmez, çöküş mukadder olacaktır. Gaflet ve hezimet yolundan çıkarak tokalaşmaya ihtiyaç vardır. Ramazan ayı aç ve susuz kalma, ya da diyet yapma ayı değildir. Ramazan Kur'an ayı, kardeşlik halkalarını güçlendirme zamanının adıdır. Allah'tan niyazım, dualarımız, tuttuğumuz oruçların kabulüdür. Bir ve beraber olmayı denemeli, başarmalı, karanlık çevre ve çehrelere şamarı indirmeliyiz.

"17 Aralık 2010'da seyyar satıcı Tunuslu Muhammed Buazizi'nin kendini yakması, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'yu da ateşe vermiştir. İsyan duyguları uyanmış, devrimler doğmuştu. Ruhunu ipotek ettiren kişi ya da toplumlarda ortak aklın olmayacağı, olmayan bir şeyden de medet umulmayacağı bir tarih gerçeğidir. Ortadoğu'da şu anda ortak akıl yoktur. Akıl olmayınca irade bulunmayacaktır. Ortadoğu, emperyalizmin her türlü tehdidine açık ve korumasız durumdadır. Terör örgütleri komşu coğrafyalara demir atmış, risk ve belirsizliklere çengeli takmıştır.

"ORTADOĞU'NUN TEMELLERİNİN SARSILMASI TÜM DÜNYAYI RİSKLİ HALE GETİRMİŞTİR"

"Adalet çağrısı yapan milyonlar dip akıntıyı yüzeye çıkarmakla kalmamış, Ortadoğu'nun ısmarlama haritalarını da tartışmaya çıkarmıştır. Ülkeler arasındaki sosyal ve ekonomik uçurumlar, toplumlar arasında devleşen adaletsizlik ve eşitsizlikler, Afrika ve Ortadoğu'yu çoktan dehşet fanusuna almış, içten içe kemirmiştir. Abu Dabi ile Sana veya Mogadişu arasındaki keskin ve büyük tenakuz, yanı başımızdaki coğrafyaların içler acısı durumunu göstermektedir. Birleşik Krallık'ın Manchester kentindeki, Mısır'daki saldırılar caniliktir. Ortadoğu'nun temellerinin sarsılması tüm dünyayı güvensiz ve riskli hale getirmiştir. MHP muhatap halk ve devletlere taziyelerini iletmektedir.

"NATO'NUN IŞİD'LE MÜCADELEYE KATILACAK OLMASI KUŞKU VE KAYGILARIMIZI ARTIRMAKTADIR"

"Terör örgütleri karşısında tarafsız kalmak diye bir şey yoktur. Teröre net tavır alamayan, mazeret üreten ülkeler bilsin ki; Zulme ortak olan potansiyel düşmanlardır. C.Başkanı Erdoğan'ın Brüksel'de katıldığı NATO Zirvesi'nde aklımızın yatmadığı bazı kararlar alınmıştır. NATO'nun IŞİD'le mücadeleye katılacak olması en önemlisidir. Bu seçenek ilk bakışta oldukça olumlu değerlendirilecektir ancak NATO'nun yalnızca IŞİD'e odaklanması ayrıca, istihbarat toplanması veya paylaşılması ile askeri faaliyetlerinin sınırlı kalacak olması kuşku ve kaygılarımızı artırmaktadır. Gündemde PKK-PYD-YPG yoktur. ABD tüm itirazlara rağmen PKK/YPG'ye silah vermektedir. Bu çerçevede 15 ve 20 Mayıs'ta silah ve mühimmat sevkiyatı ortadadır. 65 yıllık bir ortaklık hukukunu yok saymak kesinlikle küstahlıktır. NATO bu kadar ucuz mudur? Üyel olmamızın hiç mi hatırı yoktur? Ne demek NATO ile PKK-PYD-YPG'nin aynı çizgide olması! Bu ne menem bir çarpıtlıktır. NATO bugüne kadar herhangi bir yaramıza merhem olmuş değildir. Bilhassa darbeler tarihi incelendiğinde henüz aydınlanmamış çok sayıda iddia ve itham NATO'yu direkt kapsamına almıştır.

"BU, SİNEYE ÇEKİLECEK BİR HUSUS DEĞİLDİR"

"Terör örgütleri ile NATO'nun ne işi vardır? Bu ayıp değil midir? ABD nereye varmayı planlamaktadır? Bu insan azmanları, insanlık katilleri nasıl görülmektedir? Papatya toplayıp fal açan cici çocuklar değil, basbayağı canidir, bal gibi haindir. Tartışmasız, şerefsizdir. insanlığa kastetmiş düşmanlardır. Bunun ötesi yoktur. Bundan başka söylenecek söz de yoktur.

"Bu sineye çekilecek bir husus değildir. Batı başkentlerinde bir kişi öldürülürse bu bir cinayet addedilirken, Doğu'da öldürülenlere mesele olarak bakılması tutarsızlıktır. İtalya'nın Sicilya Adası'nda bir araya gelen G7 liderleri terörle mücadelede anlaşmaya varmıştır. Bu konuda gerçekler kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Huzurlarınızda şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

"SİZDE OYUN BİTMEZSE, BİZDE DE KAHRAMAN NESİL TÜKENMEZ"

"Sizde oyun bitmezse, bizde de kahraman nesil tükenmez. Sizde nefret ve kin azalmazsa, bizde de işgal niyetleri tepeleyecek soylu yiğit neferler eksilmez. Tıpkı mehterandaki kuvvet gibi, fethe çıkmış iman kaleleri gibi birlikte davranıp alayınızı birlikte karşılar, hak ettiğiniz cevabı veririz. Kaçtığınız yere kadar kovalar, inlerinizde kovalarız. Şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bayrak inmez, ezan dinmez, Türk milleti asla düşmez.

"İSTANBUL, BİZE FATİH'İN HEDİYESİDİR"

"İstanbul bir şehirden daha fazlasıdır. Muhteşem bir fetih ruhunun eseri, Fatih'in hediyesidir. İstanbul'un fethi ile hak nail, haram zail olmuştur. İnsanlığın kader haritası değişmiştir. Çağların kilidi kırılmış, birisi açılırken, birisi perdeyi indirmiştir. Fatih Sultan Mehmet sabrı ile, emsalsiz misyonuyla İstanbul'u Türkleştirmiştir. İstanbul 564 yıl önce alınmışsa, bu her şeyden önce ülkülerine teslim olmuş, stratejik bakabilen, elleri öpülesi ecdadımızın kazancıdır. Fetih için önce fazilet, önce ülkücü olmak lazım.

"ASLOLAN HAYATTIR, HAYAT DA BEŞİKTAŞ'TIR"

Bir Beşiktaşlı olarak elbette şampiyonluktan sevinç duydum. Kara kartal. Türk sporunun, renkleri siyah beyaz olan, yüz akı, iftihar edecek kulüplerden bir tanesidir. Çarşı'yı içtenlikle tebrik ediyorum. Fikret Orman Beyi tebrik ediyorum. Aslolan hayattır, hayat da Beşiktaş'tır."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

devlet bahçeli grup toplantısı ramazan ayı oruç maneviyat diyet

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Yandex.Metrica