DENİZ KÖKEN MAHALLE
24 Mart 2019, Pazar

EMEL BİLENOĞLU:ÖNCELİĞİMİZ İNSAN

EMEL BİLENOĞLU:ÖNCELİĞİMİZ İNSAN

Millet İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı belediye yönetiminde "Önceliğimiz insandır" dedi.

ÖNCELİĞİMİZ İNSAN

EYÜPSULTAN halkının rahat, güvenli, mutlu, sağlıklı ve medeni koşullarda yaşayabilmesi bizim en önemli amacımız. Önceliğimiz insan!

En büyük projemiz; kuracağımız belediyecilik sisteminde halkımızın rahat, güvenli, mutlu, sağlıklı ve medeni koşullarda yaşayabilmesi. Belediye hizmetlerimizde sevgiyle, kimseyi ayırmayan bir dil ve anlayışla ilerleyeceğiz. Tüm halkımızdan vereceğimiz hizmetlere katkıda bulunmalarını, bizimle birlikte bir aile gibi çalışmalarını isteyeceğiz. Çünkü biz, Eyüpsultan’da yaşayan insanlarımızla bir bütünüz! Geçmişimizden, yaşantılarımızdan, kültürlerimizden, değer verdiklerimizden ve bunların bütününden oluşan güçlü ve köklü bir AİLE olacağız.

Bizim için proje demek öncelikle Eyüpsultan’da yaşayan canlıların tümünün (çocuk, yaşlı, engelli, kadın, erkek, genç, hayvanlar) şimdiki ve gelecekteki hayatını tamamıyla güvence altına almak demek. Sonrasında ise Eyüpsultan’ın tarihsel mirasını öne çıkaracak proje ve uygulamalara öncelik vermek demek. Yerel değerlerimizi evrensel değerlere dönüştürmek sunduğumuz en önemli hizmetlerden biri olacak.

BİR KÜLTÜREL HAFIZA MEKÂNI OLARAK EYÜPSULTAN

İstanbul kültür mirasının önemli bir bölümünü içeren Eyüpsultan’da, çağlar boyunca bütün inançlar yer bulmuştur. Eyüpsultan Cami ve diğer Osmanlı Camileri, Patrikhane, Bulgar Kilisesi ve Balat yerleşmesinin bir arada olması, İstanbul’un bir hoşgörü kenti olduğunu güçlü biçimde ortaya koymaktadır. Projelerimizde bu niteliği ön plana çıkaracak, Haliç ve çevresini yeniden düzenleyeceğiz. Eyüpsultan Tarihi Merkezi’ni planlı sosyal belediyecilik bakış açısı ile yeniden ele alacağız. Eyüpsultan Camii’nin yanındaki hamam ve ilçe merkezindeki diğer tarihi binaları restore edeceğiz. Eyüp Dostları Vakfı’nda yer alan, kente ait objelerin sergilenebileceği bir kent müzesi açacağız. Kültür Bakanlığı ile iletişime geçerek depolarda bulunan İslam eserlerinin sergilenmesi amacıyla Eyüpsultan’da yeni bir İslam Eserleri Müzesi kuracağız. Eyüpsultan Merkez’de bulunan binaların turizm amaçlı kullanılması için gelişim projelerinin oluşturulması ve kısa zamanlı konaklama merkezlerinin açılmasını sağlayacağız. Böylece inanç ve kültür turizmini canlandırıp ilçemizin ekonomik gelişimine de katkıda bulunacağız.

Eyüpsultan’dan da geçen, İstanbul’un kuzeyinde bulunan 70 km’lik Yeşil Kuşak ile Kuzey Ormanlarımıza sahip çıkacağız ve bu kenti yeşil bir kuşakla çevreleyeceğiz. Toplumsal, sosyal belediyecilik konusunda iddialı bir yaklaşımla baktığımız ilçemizde, belediye içinde muhtarlıklarımız için Destek Birimleri ve STK’lar için kültür merkezi oluşturacağız. Haliç kenarında Yaşam Vadisini hayata geçireceğiz.

Eyüpsultan’a bir sözümüz var, benim hikâyem senin hikâyen, benim hikâyem bizim hikâyemiz olacak. Umudun, azmin, başarının, yarınların hikâyesini hep birlikte yazacağız. Eyüpsultan’da umudun ışığını hep birlikte yakacağız. Martın sonu bahar!

 

SOSYAL PROJE

EV BİZİM, MAHALLE BİZİM, EYÜPSULTAN BİZİM

Kuracağımız 28 adet Mahalle Meclisi, birer danışma meclisi veya yetkisi olmayan bir gönüllü topluluğu olmayacak! Mahalle Meclislerimiz muhtarlığa alternatif bir oluşum değil, muhtarlığın etkinlik alanını da geliştiren bir yapıda olacaktır. Bu meclislerde etkin bir karar mekanizması kurgulayacağız. Mahalle Meclisi; seçeceği yürütme kurulunun sekretaryasında, çalışma komisyonları belirleyerek çalışmalar yürütebilecek. Mahalle sınırı içerisinde yapılacak ‘plan değişikliklerinde’ mahalle meclislerinin görüş ve karar yetkisi olacak. Herkes yaşadığı mahallede ne olup bittiğini bilecek, mahalle-ilçe-büyükşehir birlikteliğinde kararlar demokratik ve şeffaf bir biçimde alınacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

EMEL BİLENOĞLU CHP

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Son Dakika Haberleri

İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

TAZİYELER