GENEL Haber Girişi : 08 Şubat 2023 13:45

EMÜDER DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

EMÜDER DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR
Eyüp Müteahhitler Derneği (EMÜDER) bu akşam bir tır malzeme ile deprem bölgesine gidiyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından hemen harekete geçen Eyüp Müteahhitler Derneği (EMÜDER) deprem bölgesine gidiyor.

 

İlk etapta 6 bin battaniye, elektrikli ısıtıcı, çadır ve gıda malzemesi temini yapan Eyüp Müteahhitler Derneği (EMÜDER) bu akşam bir tır malzeme ile yola çıkıyor.

 

Eyüp Müteahhitler Derneği (EMÜDER) başkanı İrfan Tutacak yaptığı açıklamada “Bizler Eyüp Müteahhitler Derneği olarak depremin yaşandığı günün sabahı toplanarak organizasyonumuzu yaptık. İlk etapta battaniye, ısıtıcı, çadır, gıda malzemesi gibi acil ihtiyaçlara yönelik malzemeleri temin ederek deprem bölgesine gidiyoruz.

 

BİR TIR İLE YOLA ÇIKIYORUZ

 

Bu akşam bir tır malzeme ile yola çıkacağız. İlk olarak depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine gideceğiz. Götüreceğiz malzemeleri teslim edeceğiz ve orada yapacağımız gözlemler ile acil neye ihtiyaç varsa onları ikinci turda yollayacağız.

 

 

KONTERNER KENT KURACAĞIZ

 

Asıl hedefimiz, acil ihtiyaç olan deprem bölgesine konteyner kent kurmak için hazırlık yapıyoruz. İş insanlarımıza çağrım herkes imkanları doğrultusunda konteyner kent kurmak için çalışmalar yürütmesidir.

 

ACILARIMIZ EL BİRLİĞİ İLE SARACAĞIZ

 

Şimdi birlik olma zamanıdır. Acılarımız hep beraber el birliği ile saracağız. Bizler Eyüp Müteahhitler Derneği (EMÜDER) Elâzığ depreminde de önemli bir yardım kampanyası düzenleyerek bizzat yerinde yardımları dağıtmıştık. Bugünde aynısı yapacağız. Üyelerimiz ve dostlarımızı konuya çok duyarlı davrandılar hepsine teşekkür ediyorum.