• yeşil vadi, iç
ASAYİŞ Haber Girişi : 28 Temmuz 2021 10:05

ALİBEYKÖY’DEKİ ÇATIŞMADA UYUŞTURUCU ANLAŞMAZLIĞI İDDASI

Alibeyköy'de 1 kişinin öldüğü 1 kişinin de yaralandığı olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. İki grubun da uyuşturucu madde ticareti yaptığı öne sürüldü.

 

Olay, 22 Temmuz günü gece saatlerinde Eyüpsultan Karadolap Mahallesinde meydana geldi. Recep Kılıç ve Yusuf B. sokakta otururken yanlarına gelen bir grup, uzun namlulu silah ve tabancalarla üzerlerine ateş etti. Kurşunlardan biri Recep Kılıç'ın ölümüne neden olurken, Yusuf B. ise ağır yaralandı. Şüpheliler olay yerinden kaçarken Yusuf B. hastanede tedavi altına alındı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

5 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekipler, olayın şüphelilerini yakalamak için hareket geçti. Ekiplerin çalışmaları sonucu şüphelilerin önce eşkalleri daha sonra da kimlikleri tespit edildi. Bu kişilerin İzmit'e kaçtıkları, daha sonra da İzmir'e gidecekleri öğrenildi. Şüphelileri takibe alan ekipler, olaydan bir gün sonra gerçekleştirilen operasyonla şahısları İzmir'de yakaladı. İzmir'de gözaltına alınan 5 kişi sorgulanmak üzere İstanbul'da bulunan Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

 

UZUN NAMLULU SİLAHLAR ELE GEÇİRİLDİ

Önce İzmit'e kaçtıkları belirlenen şüphelilerin buradaki adreslerinde ekiplerce arama yapıldı. Aramalar sonucu adreslerinde 1 adet kaleşnikof ve tabanca, ormanlık alana atılmış halde ise 2 adet tabanca bulundu. Şüphelilerden ikisinin İstanbul'da bir otomobil kiralama iş yerinin sahibi oldukları öğrenildi. Burada yapılan aramada ise çok sayıda paketlenmiş ve satışa hazır halde uyuşturucu madde ele geçirildi.