• yeşil vadi, iç
ASAYİŞ Haber Girişi : 27 Eylül 2021 11:18

AZILI HIRSIZLAR EYÜPSULTAN'DA YAKALANDI

İstanbul'da çeşitli ilçelerde 30 iş yerinde ve otomobillerde hırsızlık yapan iki kişi Eyüpsultan'da yakalandı.

Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, hırsızların görüntüsüne ulaştı. İş yerlerinde meydana gelen hırsızlık olayını aynı kişilerin yaptığı tespit edildi. Şüphelilerin girdikleri iş yerlerinden sigara, alkollü içecek ve değerli eşyaları çaldıkları belirlendi. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda hırsızlık yapan şüphelilerin Eren Y. (21), Gökhan T. (27) ve Esra K. (23) olduğunu tespit etti. Yapılan teknik takip sonucu şüphelilerin Eyüpsultan ve Avcılar'da olduğu tespit edildi. 14 Eylül'de yapılan operasyonla ekipler 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

 

2 HIRSIZ TUTUKLANDI

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmalarda hırsızlık olaylarını gerçekleştiren şüphelilerden Eren Y.'nin 33 adet, Gökhan T.'nin 16 adet ve Esra K.'nin 3 adet suç kaydının olduğu öğrenildi.

 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Gökhan T. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Eren Y. Ve Esra K. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

DÜKKAN ÖNÜNDEKİ ARACIN SAHİBİ GELİNCE…

Şüphelilerin hırsızlık anları da güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Şüphelilerin hırsızlık için girdikleri markette sigaraları ve alkollü içecekleri market sepetine doldurarak marketten ayrıldıkları anlar ile yine şüphelilerin çorap satan bir mağazadan yaptıkları hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansıdı. Başka bir görüntü de hırsızların bir çorapçıyı soymak için önüne geldiklerinde, dükkan önündeki aracın sahibi geldi, ne yapacağına karar veremeyen hırsızlar aracın altına girdi. Ancak o araçta çalışınca apar topar kaçmaya çalıştı.